Kas yra slapukai?

Slapukas – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į jūsų kompiuterį arba mobilųjį prietaisą, kai jūs toje svetainėje apsilankote. Slapukai plačiai naudojami tam, kad interneto svetainės veiktų arba veiktų efektyviau, ir siekiant suteikti informacijos svetainės savininkams.

 

Kaip mes naudojame slapukus?

E-shop slapukai 

www.santarosparkavimas.lt svetainėje galima užsisakyti paslaugas internetu. Tam, kad pirkimas įvyktų sklandžiai naudojame E-shop slapukus. Jie padeda sekti kliento elgseną ir palengvina užsakymo atlikimą. Slapukai taip pat padeda rinkti informaciją apie kliento pirkimų skaičių, remiantis šią informacija klientams yra pritaikoma speciali kainodara. 

 

Google Analytics ir AdWords

www.santarosparkavimas.lt interneto svetainėje naudojamasi „Google Analytics“ – Google, Inc. (toliau – Google) teikiama žiniatinklio analizės paslauga, kuri padeda išanalizuoti, kaip naudojamasi šia interneto svetaine. Šiuo tikslu „Google Analytics“ naudoja slapukus – tekstinius failus, kurie įrašomi į jūsų kompiuterį.

„Google“ įvairiai naudoja slapukus. Pavyzdžiui, naudojant pakartotinę rinkodarą AdWords ir Google Analytics slapukai naudojami rodant skelbimus arba stebint jūsų pasirinkimus.

Slapukų gauta informacija apie naudojimąsi interneto svetaine – standartinė interneto žurnalo informacija (įskaitant jūsų IP adresą) ir anoniminė informacija apie lankytojo elgesį – perduodama Google ir Google ją saugo, be kita ko, JAV esančiuose serveriuose. Prieš išsiųsdami jūsų IP adresą Google, paverčiame jį anoniminiu.

Pagal Google „privatumo skydo“ sertifikavimo tvarką, Google pareiškia, kad ji laikosi ES ir JAV „privatumo skydo“ sistemos reikalavimų. Google gali perduoti „Google Analytics“ surinktą informaciją trečiosioms šalims, kai to reikalaujama pagal įstatymą arba kai tos trečiosios šalys tvarko informaciją Google vardu.

Pagal „Google Analytics“ paslaugos teikimo sąlygas Google nesusies duomenų subjekto IP adreso su jokiais kitais Google turimais duomenimis.

Jei norite atsisakyti „Google Analytics“ slapukų, atsisiųskite ir įdiekite „Google Analytics“ atsisakymo naršyklės plėtinį (angl. Opt-out Browser Add-on). „Google Analytics“ atsisakymo naršyklės plėtinys

 

Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar duomenų subjektas sutinka (arba nesutinka), kad www.santarosparkavimas.lt interneto svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje.

 

Facebook Pixel

„Facebook Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdami veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Jis mums padeda stebėti „Facebook“ skelbimus, optimizuoti skelbimus pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimiems skelbimams ir pakartotinę rinkodarą kvalifikuotam potencialiems klientams - žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje.

 

Slapukų sąrašas

Slapukas

                                           Saugojimo terminas                                             

Aprašymas Šaltinis
PHPSESSID Iškart po naršyklės uždarymo Slapukas naudojamas, norint išsaugoti įregistruotą vartotojo vardą ir 128 bitų užšifruotą raktą. Ši informacija reikalinga norint leisti vartotojui prisijungti prie interneto, nereikalaujant pateikti vartotojo vardo ir slaptažodžio kiekvienam aplankytam puslapiui. Be šio slapuko, vartotojas negali pereiti į svetainės sritis, kurioms reikalinga autentiška prieiga. E-shop
__cfduid Iškart po naršyklės uždarymo Slapukas, susietas su svetainėmis naudojant "CloudFlare", naudojamas siekiant pagreitinti puslapio įkėlimo laiką. Pasak "CloudFlare", jis naudojamas siekiant užkirsti kelią bet kokiems saugumo apribojimams, atsižvelgiant į IP adresą, kurį gauna lankytojas. Jame nėra vartotojo identifikavimo informacijos. Google analytics
_ga 2 metus Slapukas renka informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje ir yra naudojamas siekiant išsaugoti statistinę informaciją. Google analytics
_gid 24 valandas Slapukas renka informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje ir yra naudojamas siekiant išsaugoti statistinę informaciją. Google analytics
placesHourOffset Iškart po pirkimo įvykdymo Slapukas saugo parduodamų parkavimo zonų užimtumo duomenis. E-shop
currencyData Iškart po pirkimo įvykdymo Slapukas saugo informaciją apie galimą pirkimo valiutą. E-shop
cookieConsent 7 dienas Slapukas saugo sutikimą su slapukų politika. E-shop
servicesDiscounts Iškart po pirkimo įvykdymo Slapukas saugo duomenis apie galimas nuolaidas. E-shop
steps Iškart po pirkimo įvykdymo Slapukas saugo parkavimo laikotarpio duomenis. E-shop
state Iškart po pirkimo įvykdymo Slapukas saugo prikimo duomenis. E-shop
invoice Iškart po pirkimo įvykdymo Slapukas saugo duomenis reikalingus sąskaitos/faktūros sukūrimui. E-shop
blicData Iškart po pirkimo įvykdymo Slapukas saugo duomenis reikalingus BLIC sutarties sukūrimui. E-shop
FB_PIXEL_ID 30 dienų Slapukas renka informaciją apie vartotojų elgseną svetainėje ir yra naudojamas pakartotinei rinkodarai. Facebook

 

Kaip valdyti slapukus?

Slapukus galite valdyti ir (arba) ištrinti pagal savo pageidavimus. Galite ištrinti visus jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumoje naršyklių galite nustatyti, kad slapukai nebūtų įrašomi. Daugiau informacijos apie slapukus.

 

Slapukų valdymas jūsų naršyklėje

Daugumoje naršyklių galima:

  • patikrinti, kokie slapukai yra įrašyti ir ištrinti atskirus slapukus;
  • blokuoti trečiųjų šalių slapukus;
  • blokuoti slapukus iš konkrečių interneto svetainių;
  • blokuoti visų slapukų siuntimą;
  • uždarant naršyklę ištrinti visus slapukus.

Jei pasirinkote ištrinti slapukus, nepamirškite, kad bus pašalintos ir visos nustatytos parinktys. Be to, visiškai užblokavus slapukus, daug interneto svetainių (įskaitant mūsų svetainę) neveiks tinkamai ir visiškai neveiks naršymas internetu. Dėl šių priežasčių nerekomenduojame išjungti slapukų, kai naudojatės mūsų internetine svetaine.

Talpyklos ir slapukų išvalymas